kompozit, cam, silikon, transparan, cephe giydirme, cephe kaplama, cephe giydirme fiyatlari, cephe kaplama fiyatlari, ucuz fiyatlara cephe giydirme, cephe giydirme reklamları, bina cephe giydirme, cam giydirme ,

Dış cephe ısı yalıtımı nedir?

Siz değerli müşterilerimizi bu konu hakkında bilinçlendirmek ve yapılarınıza ısı yalıtımı yaparken nelere dikkat edilmesini gerektiğini anlatacağım.

Yapılarda iç mekanların, ideal sıcaklık derecesi 20 ile 22 derece olmalıdır. Bu sıcaklığı sağlayabilmek adına, yapımızın cephesine ısıya karşı korumak için yaptığımız işlemlere dış cephe ısı yalıtımı, kullandığımız her türlü malzemeye de ısı yalıtımı malzemesi diyoruz.

Malzemenin yapının dış cephesinde, ısı yalıtım malzemesi olarak kullanılması
için sıcaklık iletkenlik kat sayısının 0,065’in altında olması gerekmektedir. Bu tür malzemelere ısı yalıtım malzemesi denir.
Malzemenin bu katsayısına göre de binanıza yaptırmak istediğiniz Dış cephe ısı yalıtım maliyeti değişkenlik gösterir. Piyasada çoğunlukla tercih edilen strafor diğer bir adı da köpüktür. Fakat üretilen markaya göre sıcaklık kat sayısı farklıdır. Sıcaklık kat sayısı en düşük olarak adlandıracağımız malzeme taş yünü’dür fakat maliyeti yüksek bir ısı yalıtım malzemesi olduğu için pek tercih edilmemektedir.

Dış cephelerimize ısı yalıtımı yaptırırken oluşacak maliyetin yanında yakıt tasarrufu da çok önemlidir. Yaklaşık olarak dış cepheye yaptırdığınız ısı yalıtımı uygulama maliyeti, yapının ebatlarına göre 1 sene ile 2 sene arasında kendisini amorti etmektedir.

Bunun yanı sıra yapınızın mimari tasarımında estetik görüntü oluşmaktadır. Seçtiğiniz dış cephe ısı yalıtım malzemesine göre dış cepheyi dış etkenlere karşıda korumuş olcaksınız. Diğer bir konumuzda siz müşterilerimize dış cephe yalıtımı malzemelerini detaylıca fiyat analizlerini yaparak değerlendireceğiz.